Vali Salih Ayhan, Gıda OSB’de incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed Şansal’dan yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Ayhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca finanse edilen ‘İçme Suyu Projesi’ inşaatına yakın bir zamanda başlanacağını duyurdu.

Vali Ayhan, şu açıklamayı yaptı:

”Gıda OSB’mizde firmalara tahsis ettiğimiz yerlerde uygulanan projeleri inceledik. Masa başında aldığımız kararların sahadaki, yansımaları nasıl onu görmek istedik. Hem OSB toplantısını yaptık, hem de inşaatları yerinde inceledik. 

235 hektarlık bir alanımız var., yani 147 parselden 130’unun tahsisi yapıldı. Bunlardan 20’si şu anda inşaat halinde. Yani genç bir OSB, yeni bir OSB. Altyapılarını bitirmek üzereyiz. Bir yandan altyapı çalışmaları yapılıyor, diğer yandan inşaatlar yükseliyor.

Urfa‘da yatırım anlamında bir hareketlilik var, üretim var. Yapıcı bir şekilde işverenlerimizin önünü açan bir anlayışla daha fazla yatırım yapmalarını sağlayacağız.

Hem mevcut Organize Sanayi Bölgemiz, hem Gıda OSB’miz hem de Besi OSB’miz için içme suyu projemiz var. Sanayi Bakanlığımız finanse ediyor.3 OSB’mize hayat verecek bu proje için bütün işlemler bitti, yakında inşaat işi başlayacak. Buranın seneye bu zamanlar tüm altyapıların bittiği, su probleminin çözüme kavuştuğu, tüm parsellerin karşılık bulduğu Gıda OSB olacağına inanıyorum. Şu anda OSB’lerimizde 30 bine yakın bir istihdam söz konusudur. Hedefimiz bunu 2 katına çıkarmaktır. ”

Vali Ayhan’a incelemeleri sırasında ŞUSKİ Genel Müdürü Said Güllüoğlu ve Şanlıurfa Gıda İmalatçılar Kooperatifi Başkanı Kureyşi Çelik de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir