Şanlıurfa Gıda İmalatçılar ve Toptancılar Sitesi Kooperatif Başkanı Kureyşi Çelik, elektrik kesintisi yüzünden gıda ürünlerinin bozulma riskiyle karşı karşıya kaldığını belirterek yetkililerden destek istedi.

Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘Urfamızın Üretimde Can Damarı Olan Gıdacılar Sitesinde 2 Gündür Elektrikler Yok. Aramadığım Kurum Yetkilileri, Siyasetçi Kalmadı. Ne yazık ki Çözüm Bulunamadı. Böyle Giderse Pazartesi’ye Kadar Elektriklerimiz Olmayacak, üretilen ürünlerimiz bozulacak.’ ifadelerini kullandı.

Bu paylaşıma yanıt veren işletmecilerden Mustafa Gökçin, soruna çözüm bulunacağı konusunda umutlu olduğunu belirtti. Çelik,Ceylanpınarlı çiftçilerimizin enerji sorununu, İl Başkan Yardımcılarımız çiftçilerle birlikte DEDAŞ yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda uzlaşma sağlayarak çözüme kavuşturdu! Kısa sürede gıda sitesi sorununu da çözeceklerdir’ ifadelerini kullandı. 

İsmail Hakkı Önen ise, ‘Urfamızın en büyük kanayan yarası DEDAŞ ama maalesef ne çare arayan ne bulan bir yiğit çıkmadı memleketimizde‘ yorumunu yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.