Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) Başkanı Mehmet Kaya, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaya, 2023’e umutla girdiklerini bildirdi.

Kaya, mesajında şunları kaydetti:

”Geçtiğimiz yıl, finansal anlamda küresel ölçekte daralmalar yaşandı. Dünya çapında pandemi sonrası başlayan ve yaşanan savaşlarla daha da belirginleşen krizden pek çok ülke etkilendi. Bunlara bağlı olaraküretim planları ve lojistikte yaşanan sorunlar tedarik zincirinde kırılmalar yaşandı. Dolayısıyla dünya çapında ekonomik sorunlar meydana geldi. Bizim açımızdan da insanımız için maddi anlamda zor bir yıl oldu. Devletimiz finansal olarak piyasayı rahatlatma çabaları gösterdi. Bu kriz zamanının en az hasarla aşılabilmesi için uluslararası arenada yapıcı politikalar uygulayarak uyuşmazlık yaşayan ülkeler arasındaki ihtilafların çözümü noktasında önemli roller üstlendi. Vatandaşımız da bu çabalara olabildiğince destek oldu. Şüphesiz ki yeni yıl pek çok olumlu gelişmeyi beraberinde getirecek, Türkiye ekonomisi bugüne kadarki uğraşların karşılığını alacaktır.

Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride kalan bir yılın da muhasebesini yaparken yeni yılın en iyi şekilde geçmesi için hangi adımları atmamız gerektiğini düşünmeli, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmeliyiz. Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak ilimize kazandırdığımız lisanslı depolarımız PAMLİDAŞ ve GAPLİDAŞ, yetkili sınıflandırıcı laboratuvarımız ve analiz laboratuvarlarımız hizmetlerine devam etmektedir.

2023 yılında, sahip olduğumuz bütün imkanları kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, üretici ve tüccarlarımızın desteklenmesi en önemli hedefimiz olacaktır. Bu konuda,  tüm kamu kurum-kuruluşları ile organize biçimde çalışıyoruz.  Bu birlik ruhunun yeni yılda da devam edeceğine olan güvenimiz tamdır.

Bu vesile ile, 2023 yılının Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni eder,  sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir