Muğla’nın Bodrum ilçesinde Şanlıurfa Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ‘Bodrum Urfa Kültür Gecesi’ renkli görüntülere sahne oldu.

Bir Alışveriş Merkezinde yapılan geceye Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Şanlıurfa Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Yavuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecede sahne alan sanatçı Cumali Özkaya, seslendirdiği türkülerle keyifli anlar yaşattı.

Sıra gecesi tadındaki programda vatandaşlara yöreye özgü çiğköfte, lahmacun, halka tatlısı ve mırra ikram edildi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, geceyi  Ege ve Güneydoğunun kültür buluşması olarak değerlendirerek, şu değerlendirmeyi yaptı:  ”Atmosfer olarak gerek Urfalı hemşerilerim gerekse Bodrumlu hemşerilerim buradalar. Burada bir kültür buluşması gerçekleştireceğiz. Her iki yöreye ait hem kültürel etkinliklerimizin tanıtımı hem de aynı zamanda müzikle ilgili olarak hep birlikte hemhal olacağız. Şanlıurfa deyince bir mozaik şehri akla geliyor ama Bodrum’da artık mozaik şehri haline gelmiş. Dünyanın her yerinden insanlara buraya geliyor ve şuan da burada atmosfer çok güzel. Bu organizasyonda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bodrum’da bir Urfa rüzgarı esecek. Daha sonrasında inşallah Bodrumlu hemşerilerimizi Urfa’da misafir ederekten karşılık bulacaktır ümidiyle ”

Bodrum’un hoşgörü kenti olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, “Bodrum sevginin, hoşgörünün 5 bin yıllık tarihiyle kültürüyle anlayışın ve birlikte yaşamanın simgesi haline gelmiş bir kent. Bugünde burada 13 bin yıllık geçmişi olan Şanlıurfa’nın kültürünü Bodrum’un kültürüyle beraber  hissetmek hoşgörü ve sevgiyi tekrar burada görmek bizi çok mutlu etti. Bizler Bodrum Belediyesi olarak dili, dini, rengi, ırkı fark etmeden her türlü kültüre saygılıyız, sevgiliyiz. Bodrum Belediyesi olarak Şanlıurfa Kültür Derneği ile birlikte bu organizasyonun gerçekleşmesini sağladık” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Yavuz ise , “Derneği kuralı yaklaşık 1 yıl oldu. 1 yıl içerisinde ne yaparız diye düşündük ve Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’ın destekleriyle kültür gecesi organizasyonunu yapmaya karar verdik. Emeği geçenlere teşekkür ederim. 2023 yılı sonbaharda daha büyük bir kültürel etkinli çalışması içerisindeyiz bunla bilgisini önümüzdeki aylarda kamuoyuna paylaşacağız” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir