Şanlıurfa bir kez daha sağlıkta şiddet olayı ile Türkiye gündemine girdi.  Sağlıkçılar, sosyal medyayı adeta titretti. Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda alınan tedbirlerin yetersizliğine vurgu yapıldı.  doktorlardan ise ‘Bizi doktor olduğumuza pişman etmeyin’ mesajları paylaşıldı.

Bu arada Valilik, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Acil Tıp Uzmanı Doktorun şiddete uğramasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şöyle denildi:

“28 Kasım 2022 Pazartesi günü Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde sıra yüzünden çıkan tartışmada Acil Tıp Uzmanı Dr. Orhan Hagi, hasta yakınlarının saldırısına uğrayarak yaralanmıştır. Darbe alarak yaralanan doktorumuza, olay yerinde sağlıkçı arkadaşları tarafından ilk müdahale yapılmıştır ve doktorumuzun tedavisi devam etmektedir. Saldırının faili gözaltına alınmış olup, olayla ilgili adli süreç devam etmektedir. Bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyor, sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”

HEKİM SEN’DEN AÇIKLAMA

Hekimsen Şanlıurfa Şubesi de yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Şanlıurfa’nın şiddet olayı ile ülke gündemine gelmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren  Şube Başkanı Dr. Halil Nevzat Yetkin,  ”Geçtiğimiz günler de aynı hastanede yine acil serviste şiddet yaşanmıştı ve yine hiç bir şey değişmedi. Sağlık yöneticilerini acilen göreve davet ediyoruz. Hastane acil servislerin de yaşanan şiddetten sonra hangi ek tedbirler alındı merak ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir