Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede yaşayan 450 Çölyak hastasına glütensiz gıda paketi dağıttı.

İlçe genelinde bulunan çölyak hastalarına dağıtılmak üzere glütensiz besin maddelerini içeren 450 gıda kolisi, Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde düzenlenen programla Çölyak Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Doğan’a teslim edildi.

Glütensiz özel ekmek ve unlu gıdalar tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için özel olarak hazırlanan gıda paketlerinde; mısır unu, karışık puding, tatlı kurabiye, tuzlu kurabiye, mini kek, çikolata, makarna, un ve köftelik bulgur bulunuyor.

Resim önizlemesi

HEP YANLARINDA OLACAĞIZ

İlçe genelindeki dezavantajlı grupların her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Kuş, göreve geldikleri ilk günden itibaren dezavantajlı gruplara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. Eyyübiye’de çok sayıda çölyak hastası bulunduğuna dikkat çeken Başkan Mehmet Kuş, şu değerlendirmeyi yaptı:

”Hasan kardeşimizin özel insan dediği, bizim için de özel olan kardeşlerimize bugüne kadar hep yardım elimizi uzattık. Çölyak hastası kardeşlerimiz şunu bilsin ki Hasan Doğan gibi kendilerini temsil eden, her platformda onları savunan, taleplerde bulunan bir Başkanları var. Ben öncelikle Çölyak hastalarına ve yakınları adına Hasan Doğan’a şükranlarımı iletiyorum ve teşekkür ediyorum. Bugüne kadar nasıl çölyaklı kardeşlerimize yardım elimizi uzatmışsak bundan sonra da yanlarında olacağız.”

EN ÇOK ÇÖLYAKLI EYYÜBİYE’DE…

Çölyak Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Doğan ise Başkan Kuş’a teşekkür edip, ”Eyyübiye İlçemizde 466 Çölyaklı kardeşimiz var ve bu Urfa’nın ilçeleri arasında en yüksek sayı. Bu malzemelerin temini, dağıtımı, korunması ve zengin içeriğinden dolayı Dernek adına Başkanımız Mehmet Kuş’a ve bu hayırlı işe katkı sağlayan Belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu malzemeleri hem temin edip hem de evlerine dağıtıyorlar. Allah razı olsun” Şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi