Karaköprü’de, yeni yerleşim alanlarının açılmasıyla beraber ihtiyaçlar da büyüyor.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri, yürüttüğü çalışmalarla alternatif yol sayısını arttırarak beklentilere cevap vermeye çalışıyor.

Yapılaşmanın önemli bir oranda arttığı Çamlıyayla Mahallesinde ekipler çok yoğun bir çalışma içerisinde. Program dahilinde belirli yerlerde yol açma çalışması yapılırken, alt yapı çalışmalarının ardından kilitli parke döşemesi yapılarak yeni yollar hizmete sunulacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Çamlıyayla Mahallesinin yeni büyüyen ve konutlaşmanın artmaya başladığı bir konum olduğuna dikkat çekti. Başkan Baydilli, burada doğal olarak ortaya çıkan yeni yol ihtiyacını fen işleri ekiplerinin çalışmalarıyla gidermeye çalıştıklarını kaydetti.  Baydilli, “İlçemiz adeta bir inşaat şantiyesi gibi işliyor. Her mahallemizde yeni yapılaşma var ancak bazı mahallelerimiz yeni yeni gelişiyor ve büyüme eğilimi gösteriyor. Buralarda ortaya çıkan yol ihtiyacını da fen işleri ekiplerimiz yeni yollar kazandırarak gideriyor. İnşallah gerekli altyapı çalışmalarının ardından yeni açtığımız yolları kilitli parke ile döşeyip hizmete sunacağız. Çamlıyayla, Batıkent, Mehmetçik, Seyrantepe ve Doğukent Mahallelerimiz başta olmak üzere her mahallemizde yeni yol açma, deforme alanlarda onarım, kilitli parke döşeme ve kaldırım yapımı gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da program dahilinde bu çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.