TOKİ konut projeleriyle gün geçtikçe büyüyen ve cazibe merkezi haline gelen Batıkent Mahallesi’nde yeni yapılacak eğitim otağı, tenis kortu, botanik park ve peyzaj alanında, Başkan Yardımcıları Abdullah Toprak ve Mehmet Elgün, Meclis Üyeleri Ahmet Çoban, Mahmut Birinci ve teknik ekibiyle incelemelerde bulunan Başkan Kuş, yapılan yatırımların halkın her kesimine hitap edeceğini ifade etti.

Proje üzerinde yapılan revizeleri yerinde inceleyen ve tenis kortu için yapım talimatı veren Başkan Kuş, Batıkent Mahallesi’nde vatandaşların kendilerinden tenis kortu talebi olduğunu, bunun yanında öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla, ders çalışabilecekleri eğitim otağı ihtiyacı olduğunu belirterek, “Yine mahalle sakinlerimizin burada botanik park yapılması talepleri vardı. Biz de onların isteğini talimat olarak kabul ettik ve gerekli çalışmaları başlattık” diye konuştu.

Proje alanında ilk olarak tenis kortu, gelecek hafta da eğitim otağının temelini atacakları bilgisini veren Başkan Kuş, projenin peyzaj alanı düzenlemesi ve bahar aylarında botanik bahçesi ile tamamlanacağını söyledi.

Proje alanını inceleyen Meclis Üyeleri Ahmet Çoban ve Mahmut Birinci de Başkan Kuş’un gençliğe verdiği önemi burada da gösterdiğini belirterek teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir