HALİLİYE’DE TALEPLERE KULAK VERDİK, ÇÖZÜMLER ÜRETTİK

Mehmet Canpolat (Haliliye Belediye Başkanı): Göreve başladığımızdan beri canla başla çalışmalarımızı sürdürürken, ekip arkadaşlarımızın sahada tespit ettikleri eksiklikleri anında not alarak, kanayan yaralara neşter vurduk.

Söz verdiğimiz projeleri 2022 yılında tamamladık. Halkımızın taleplerine kulak verdik ve anında çözümler ürettik. Biz bu yola çıkarken sadece ilçemize değil, ilimize de değer katacak yeni projeleri hedef edindik. Şanlıurfa’mızın ilk Gastronomi Merkezini hizmete sunduk. Nüfus yoğunluğumuzu dikkate alarak Hastane Projesini, Haliliye Çocuk Trafik Eğitim Parkını hayata geçirdik. Mahallelerimizin ihtiyaçlarına yönelik Kapalı Semt Pazarlarımızın açılışını gerçekleştirdik, doğalgaz çalışmaları için ilk kazmayı vurduk. Hizmet skalamızı genişlettiğimiz Haliliye’mizin geleceğini düşünerek, “üreten belediyecilik” anlayışıyla atölyeler kurarak, tasarruftan yana olduk. Bunun yanında geldiğimiz günden bu yana sürdürdüğümüz gençliğe, hanım kardeşlerimize yönelik ve sosyal yardım faaliyetlerimizi de bir an olsun aksatmadık. “Gönül Belediyeciliği” anlayışımızla Haliliyeli vatandaşlarımızın her zaman yanında ve hizmetinde olduk.

Bu vesileyle; hizmetlerle dolu 2022 yılını geride bırakırken, alnımızın akıyla yaptığımız projelerin üstesinden geldik. 2023 yılının da hizmete devam yılı olacağını belirterek, yeni yılın başta Haliliye olmak üzere tüm Şanlıurfa’mıza, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eder, huzur, sevgi, birlik ve beraberlik dolu bir yıl dilerim.

ÖNCELİĞİMİZ GENÇLER OLACAK

Mehmet Kuş (Eyyübiye Belediye Başkanı): Gecesini gündüzünü hizmetkârı olmaktan gurur duyduğumuz milletimizle birlikte geçirdiğimiz bir yılı geride bırakırken, hem ömrümüzden giden bir yılın değerlendirmesini yapıyor hem de önümüzdeki yıllara dair güzel umutlar besliyoruz.

Yüce Allah’a hamdolsun ki, Şanlıurfa’yı Şanlıurfa yapan değerlerin bağrında yetiştiği Eyyübiye’ye hizmet yoluna çıktığımız gün verdiğimiz sözü, geride bıraktığımız süre zarfında yerine getirdik. Aradan geçen üç buçuk yılı aşkın zamanda, en önemli önceliğimiz elbette gençlerimiz ve çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmak oldu. Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimde başarılı olmaları için attığımız her adımın, harcadığımız her kuruşun karşılığında onların başarısına şahit olmak, bizleri mutlu etmeye yetti.

Geride bıraktığımız yılda, Onikiler ve Yenice Mahallemizde hizmete sunduğumuz iki ayrı sınav hazırlık merkezimize, hazırlıklarına başladığımız yeni sınav hazırlık merkezleri ve eğitim otaklarını bu yıl ilave ederek, gençlerimizin üniversiteye yolculuklarında onlara destek olmayı sürdüreceğiz. Gençliğe hizmet önceliğimiz devam edecek.

2022 yılı, Eyyübiye’miz için devasa hizmetlerin hayata geçirildiği bir yıl oldu. Gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğine yatırım olan Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin yapımını tamamladık. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuzu hizmete sunduk. İlçemiz genelinde hizmet veren halı saha sayımızı 6’dan 12’ye çıkardık. Şu anda yapımı devam eden 15 halı sahamızı da çok yakında gençlerimiz ve çocuklarımızın istifadesine sunacağız.

İlçemizde sporun her alanına hizmet edecek spor kompleksi projemizin temelini de 2022 yılında atmak nasip oldu. Büyükhan Mahallemizde yapımına başladığımız tesislerin ilk etabında, profesyonel boyutta bir futbol sahamız ve 500’ü kapalı olmak üzere tribünleri ile saha müştemilatları yer alacak. Şimdiden hazır olan genişleme planlamasıyla bu tesisimiz, ilerleyen yıllarda devasa bir spor kompleksine dönüşecektir.

İlçemizin gelişmesi, vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik yönden kalkınması adına yaptığımız yatırımların bir kısmını da geride bıraktığımız yıl içinde tamamladık. Bunların başında Eyyübiye Sera Kent 1. Etabı yer aldı. Peyderpey büyüyecek olan Eyyübiye Sera Kent, hem ilçemiz için önemli bir istihdam olanağı hem de yeni girişimciler için yol gösterici, tecrübe paylaşımının yapıldığı bir merkez olacaktır.

Yine yapımını bu yıl tamamladığımız ve yenilerini planladığımız fabrika binası projemiz, ilçemiz gençliğine istihdam konusunda önemli bir destek sağlayacaktır. Gençlerimiz burada meslek sahibi olarak, rahat şekilde geçimlerini sağlayacak imkânlara kavuşacaktır.

Yüzde seksenin üzerinde gecekondu tarzı yapılanmaya sahip olan ilçemizde, kentsel dönüşüm adına atılan ilk adımı da 2022 yılı içerisinde tamamladık. Belediyemiz öncülüğünde başlatılan çalışmalar ile yıkılan gecekondu bölgesinde 367 konut ve 35 işyeri yapımı tamamlandı. Önümüzdeki yıl, 900 konutluk projemizin ilk etabına başlamayı ümit ediyorum.

Yeşil alan miktarı oldukça sınırlı olan Şanlıurfa’da bu alanın en az olduğu merkez ilçemiz ne yazık ki Eyyübiye idi. Yemyeşil Eyyübiye sloganıyla başlayan yeşillendirme çalışmalarımıza geride bıraktığımız yıl da hız kesmeden devam ederek, yeni park sayımızı 38’e ulaştırdık. 2019 yılında 500 bin metrekare civarında devraldığımız yeşil alan miktarı, son yapılan parklarla 900 bin metrekareye ulaştı. Çok yakın zamanda 1 milyon metrekareyi bulacak ve ilçemizdeki yeşil alan miktarını hızla artırmaya devam edeceğiz.

2022 yılı, kırsalda yol yapımından gençlik hizmetlerine, kadın destek merkezlerimizden sportif faaliyetlere kadar her alanda planladığımız çalışmaları gururla tamamladığımız bir yıl oldu.

Aradan geçen zaman zarfında, gece gündüz demeden ilçemizde yaşayan gençlerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, kadınlarımız, engellilerimiz demeden halkımızın her kesimini kucaklamaya, sorunlarını çözmeye, taleplerini yerine getirmeye azami ölçüde gayret gösterdik. Ulaşamadığımız, dertlerine çare olmadığımız tek bir insanımızın kalmaması için çaba sarf ettik. Buna rağmen bizlerden beklenti içinde olmasına rağmen ulaşamadığımız tüm kardeşlerimden helallik diliyor, belediyemizin destek ve hizmetlerine ulaşmaları noktasında her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyorum.

Eyyübiye’mizin merkezi veya kırsalı demeden, insanımızın yaşadığı her karış toprağa hizmet ulaştırarak, onların dualarına mazhar olduğumuza yürekten inanıyorum. Onların destek ve teveccühlerine layık olmayı Cenab-ı Allah’tan diliyor, milletimize hizmet yolunda bizlere güç vermesini temenni ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılının ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için huzur ve mutluluk getirmesini dileyerek yeni yılınızı kutluyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

YÜZÜNCÜ YILDA KARAKÖPRÜ’YE DEĞER KATACAK PROJELER PLANLIYORUZ

Metin Baydilli (Karaköprü Belediye Başkanı): 2022 yılını acısıyla, tatlısıyla tamamlamış bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmak için gece-gündüz çalıştık. Her geçen gün büyüyen ilçemizi kalkındırmak, vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde ilçemizde yaşaması için personelimizle birlikte çaba gösterdik.Cumhuriyetin yüzüncü yılına gireceğimiz 2023 yılında da tek hedefimiz Karaköprü’yü kalkındıracak hizmet ve projelere yenisini eklemektir. Biz yeni yılda da vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmak için sabırsızlanıyoruz. İnşallah burada yüzüncü yıla yakışır projelerimiz ve hizmetlerimizle Karaköprü’ye değer katacağız.

2023 yılının ülkemize, Şanlıurfa’mıza ve Karaköprü’müze hayırlı olmasını temenni ediyor, herkese sağlık ve huzur dolu bir yıl diliyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir