Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,  son rötuşları yapılan İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi ve Göbeklitepe Gastronomi Merkezini inceledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ve teknik ekip ile Karşıyaka Mahallesinde projenin durumunu gözden geçiren Başkan Mehmet Canpolat, verdikleri bir sözü daha yerine getirdiklerini söyledi.

Canpolat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda İbrahim Tatlıses Kültür Merkezimizdeyiz. Vadetmiştik, söz vermiştik. Burada mesleki edindirme ofisleri, modern bir kütüphane, en alt kat nikah salonu ve bir de gastronomi merkezi olarak burayı icra edeceğimizi seçimden önce söz vermiştik. Bu sözümüzü de çok şükür yerine getirdik. Şu anda hummalı bir şekilde iç tefrişatı için çalışmalar devam ediyor, şuanda deneme çalışmaları da başladı.

En kısa sürede Şanlıurfa mimarisine uygun dış cephesiyle, içyapısıyla ve aynı zamanda da sadece ve sadece Urfa’ya özgü yemeklerin burada sergileneceği, sunulacağı, Haliliye Belediyesi tarafından yine işletilecek, minimum bir kar oranıyla vatandaşlarımıza çok nezih bir ortam sağlayacağız.

Nasıl ki civar illerdeki mutfak müzelerinden, gastronomi merkezlerinden vatandaşlarımız bahsediyordu, biz de neden Urfa’da olmasın, Haliliye’de olmasın dedik ve Haliliye’mize İbrahim Tatlıses Kültür Merkezimiz içerisinde yaklaşık 300 metrekarelik bir alanda, Urfa’nın en iyi ustalarının yer aldığı, Şanlıurfa mahalli yemeklerinin sergileneceği bir merkez olacak.

Dışarıdan gelen misafirlerinizi Urfa yemekleriyle ilgili nereye götüreceğiz diye düşündüğünüzde aklınıza gelebilecek yer. Tamamen kamu yararına çalışma söz konuşu. Minimum bir kar oranıyla burada vatandaşlarımıza hizmet etmiş olacağız. Mesleki edindirme ofislerimizde birçok aşçı ustası, berber, elektrikçi yetişecek. Zemin katta da 174 kişilik bir konferans salonu ve nikah salonu ile birlikte İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi çok kısa bir süre sonra vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

4000 metrekare alan üzerine inşa edilen İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi, Konferans Salonu, Gastronomi Merkezi, istihdama yönelik Meslek Edindirme Atölyeleri, Kütüphane ve Nikah Salonu’nu bünyesinde barındırıyor.

Öte yandan İbrahim Tatlıses’in açılışa katılıp katılmayacağı henüz kesinlik kazanmadı. Kültür Merkezinin açılış aşamasına geldiğini duyan vatandaşlar, Başkan Canpolat’a ‘Tatlıses de gelecek mi?’ sorusunu yöneltiyor.

Yorumlar 1 Yorum

  1. 1 Haziran 2022

    Nureddin KAYA

    Şanlıurfa’nın Gastronomisi yani Mutfak ve yemek kültürü açısından önemli bir hizmet. Hayırlı olsun. Gerçekleştirenlerin emeklerine sağlık.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.