Onikiler Mahallesi’nin ardından ikinci sınav hazırlık merkezini Yenice Mahallesi’nde oluşturan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Başkan Yardımcıları Ali Çiftçi, Mehmet Elgün ve Meclis Üyesi Necmettin Sağlam ile birlikte önümüzdeki hafta derslere başlanacak Yenice Hazırlık Merkezinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Onikiler Mahallesi’nde Eylül ayından bu yana gençlerin üniversite sınavlarına hazırlandığı Hazırlık merkezini gezen Başkan Mehmet Kuş, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Eğitim setlerini alıp almadıklarını, çay, kahve ve kek ikramlarında sorun olup olmadığını soran  Başkan, Sınav Hazırlık Merkezinde internet bağlantısının yapıldığını, bilgisayarların da hafta sonuna kadar kurulacağı bilgisini verdi.

Yenice’de açılış için son hazırlıkların yapıldığı ikinci sınav merkezini gezen Başkan Mehmet Kuş, şu açıklamayı yaptı:

“Gençlerimizin bizden sınav hazırlık merkezi talepleri vardı. İlkinin açılışını Onikiler Mahallemizde gerçekleştirdik. Onikiler Mahallesi’ndeki sınav merkezimiz, Eyyüpnebi, Onikiler, Muradiye ve çevresindeki mahallelerimizde yaşayan gençlerimize hitap ediyor. Şu anda 200 öğrencimiz, evladımız burada eğitim alıyor. Taleplerin de ardı arkası kesilmedi. 150’ye yakın talep var. Aylar önce ilgili müdürümüze ve başkan yardımcımıza talimatımızı verdik. Sınav merkezleri sayısını Eyyübiye’de artırmamız gerekiyor, hazırlıklarınızı yapın dedik. Yenice Mahallemizde hemen startımızı verdik ve şu anda eğitim merkezimiz açılışa hazır durumda. İnşallah önümüzdeki hafta açılışını gerçekleştireceğiz. Şu anda kayıt işlemlerimiz de başlamış durumda.. Yenice’de açmış olduğumuz eğitim merkezimizde kayıtlarımız başlamıştır. Bir an önce kayıtlarınızı yapın.

Eyyübiye’ye iki eğitim merkezi yetmez,, üçüncüsü için çalışmalara başladık. Şu anda Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerimize hitap edecek sınav hazırlık merkezi için yer arayışı içindeyiz. Üçüncü merkezimizi de inşallah bu mahallelerimize kazandıracağız. Eminim ki bu da yetmeyecek, dördüncüsü hatta beşincisini de Eyyübiyemize kazandıracağız”

Eyyübiye’nin dezavantajlı bir ilçe olduğunu, ailelerin mali anlamda büyük sıkıntı yaşadığını, gelir seviyesinin çok düşük olduğunu ve bu nedenle çocukların ne özel okula ne de dershaneye gidemediğini hatırlatan Başkan Mehmet Kuş, “Bugün bir dershane maliyeti, eğitim setleri, yol ücreti ve diğer masraflarla birlikte en az 25 bin lira. Biz de, evlatlarımıza sahip çıkalım dedik. Eyyübiye mücavir alanlarındaki tüm çocuklar bizim evlatlarımız. Onlara sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Eğitim setlerini, çaylarını, kahvelerini ve keklerini karşılıyoruz. Profesyonel öğretmenler aracılığıyla evlatlarımıza eğitim noktasında çok ciddi destekler veriyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir