Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte karla mücadeleye start veren ekipleri denetledi.

Kentte sıkıntı yaşanan kesimlerin başında Karaköprü (Çevik Kuvvet) kavşağıydı. İşe gitmek için yola çıkanlar, otobüsler, servis araçları uzun konvoy oluşturdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kar yağışı nedeniyle buzlanma yaşanan ana arterlerdeki tuzlama çalışmasını inceledi. Telefonla kapanan yolların açılması için talimat veren Başkan Beyazgül, vatandaşlarla sohbet etti.

Dün geceden itibaren Şanlıurfa’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle buzlanma yaşanan yollarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından tuzlama çalışması başlatıldı. Geceden itibaren sahada olan ekipler ihtiyaç duyulan alanlarda 120 araç ve 220 personelle müdahale ediyor. Kuzey-batı çevre yolu, Çevik Kuvvet Kavşağı bağlantı yolu ile Seyrantepe ve Bağlarbaşı Mahallesi bağlantısını sağlayan ana arterlerde tuzlama çalışması yapıldı.

Buzlanmanın yaşandığı Maşuk kavşağına giderek aksaklıkların giderilmesi için telefonla ilgili birime talimat veren Beyazgül, kapalı yol kalmaması için hızlı bir şekilde çalışmalara devam edildiğini bildirdi.

KIŞ LASTİĞİ OLMAYANLAR TRAFİĞE ÇIKMAMALI

Şanlıurfa’da şu ana kadar olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirten Beyazgül, şunları kaydetti:

“Hem merkezlerimizde hem de kırsalımızda hazırlıklarımızı yapmıştık. Kar yağar yağmaz da arkadaşlarımız harekete geçti. Bu gün sabah ben de sahadaydım. Bu arada vatandaşlarımızın da telefonlarını alıyorduk. Bir noktada biraz yavaşlama olmuştu. Hemen o noktaya da müdahalemizi yaptık. Şehri dolaştım, genelinde bir sorun görünmüyor. Şehir içerisinde karayollarına kalan yollar olduğu söylendi ama arkadaşlara onlara da müdahale etmesini söyledim. Yine en sarp yerlere çıktım. Orada eksiklikler varsa onlar için de talimat verdim. Elbette bu kar Şanlıurfa için çok önemliydi, bekliyorduk. Bu bir bereket ancak ben buradan vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Araçlarının lastiği iyi olmayanların, zincir takmayanların, kar lastiği olmayanların trafiğe çıkmaması gerekiyor. Çünkü bir araç bir yerde tıkanıklığa neden olunca yüzlerce araç arkada kuyruk oluşturuyor. Buna dikkat edelim ama şu anda şehrimizde bir sorun göremedik. Kırsalımızdan da bilgi alıyorum. Alo 153’ten de bilgi alıyorum. Sorun olan yerlere de çok hızlı bir şekilde müdahalemizi yapıyoruz” 

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Narlıdere kavşağında denetim çalışmalarını denetledi. Belediye otobüsüne bindi, yolun açılmasını bekleyen vatandaşlara ekiplerin çok yoğun şekilde çalıştığını belirtti, sürücülerin dikkatli olmasını istedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir