Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ileri düzey cerrahi müdahale ve aynı zamanda eğitim gerektiren Vitrektomi ameliyatları yapılabilecek.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hülya Çavaş Yazar, İl Sağlık Müdürlüğü ve Başhekimliğin girişimleriyle ameliyat için gerekli olan cihazın Hastaneye kazandırıldığını bildirdi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni göz hastalıkları tedavisinde üst seviyelere taşımak istediklerini anlatan Op. Dr. Hülya Çavaş Yazar, yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi;

”Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak ileri düzey cerrahi müdahale ve aynı zamanda eğitim gerektiren Vitrektomi ameliyatlarına Nisan ayı itibarı ile başlamış bulunmaktayız. Vitrektomi gibi ileri düzeyde cerrahi müdahale gerektiren cerrahi operasyonları başarılı bir şekilde yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vitrektomi ameliyatlarının yapılmaya başlamasıyla il dışına sevklerimizi en az seviyeye indirmeyi planlıyoruz. Vitrektomi cerrahisi gerektiren göz içi hemorojileri, göz tabaka ayrılmaları ve göz arka tarafındaki yabancı cisimlerin cerrahisini artık hastanemizde gerçekleştirebileceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.