‘Baklavacı Şemsettin’ Kurban bayramında rekor ürün sattı. Merkezi Şanlıurfa’da bulunan ve ‘Herkes baklava yiyebilsin’ hedefiyle kurulan Baklavacı Şemsettin, 2007’de yaklaşık 15 metrekare alanda başlayan imalat süreci, kısa sürede tüm Türkiye’ye yayıldı. Ülkemizin farklı noktalarında 60’a yakın şubeye ulaşan ‘Baklavacı Şemsettin’, düşük olan fiyatlarının da etkisiyle Kurban bayramında da satış rekoru kırdı.

Urfa’dan ülkemizin bir çok noktasına kargoyla Baklava gönderildi. 10 kilo üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmadı

Herkes Baklava Yiyebilsin‘ diye sloganı ile kurulan Baklavacı Şemsettin, son olarak Diyarbakır yolu üzerinde Şube açmıştı.

ŞEMSETTİN TOPRAK KİMDİR?

Şanlıurfa merkez doğumlu Şemsettin Toprak, mesleğe ilk başlangıç olarak 1998 yılında Şanlıurfa’da baklava imalatı yapan pastanede işe başladı. Burada bir süre çalıştıktan sonra mesleği ilerletmek ve geliştirmek amacıyla Gaziantep’e giderek ustasının yanına yerleştikten sonra mesleğini devam ettirip başarılı bir şekilde ustalık konumunu elde etti. Daha sonra Antalya, Eskişehir, ve Kırklareli Lüleburgaz olmak üzere bu illerde uzun süre çalışarak baklavacılık mesleğini büyük oranda ilerleterek daha da güçlü bir şekilde geliştirdi. 2003 yılında Şanlıurfa‘ya gelerek burada tekrar Şanlıurfada ki pastanelerde 17 yaşında olmasına rağmen usta başı olarak göreve başladı.

RAKİBİMİZ ANTEP

2007 yılında kendi imalatını kurup ilk olarak pastane ve unlu mamullerine toptan baklava satışlarına başladı. Bir süre sonra bu işyerlerine toptan satışını durdurup aynı toptan fiyat üzerinden imalattan direk halka satışlarını başlatarak her kesimin baklava almasına yol açıp baklavayı lüks olmaktan çıkardı. Bugün giderek artan müşteri kitlesiyle insanların gönlünde yer edinip tüm Şanlıurfa halkının sevgisini kazandığı gibi aynı zamanda vatandaşların tek uğrak noktası haline gelmiştir. Şemsettin Toprak, “Günümüzde Antep baklavası meşhur olduğu duyulsa da Şanlıurfa Baklavacı Şemsettin olarak bizim de tek hedefimiz bu söylentiyi hafızalardan silerek tüm Türkiye’de faaliyet gösterip baklava sektöründe Şanlıurfa’nın da olduğunu ispatlamaktır. Bu yolda ciddi mesafe  katlettiğimiz gibi açmış olduğumuz şehir dışı şubeleriyle Antep ilini kendimize rakip haline getirmiş bulunuyoruz.  Bu yola çıktığımızda ve şuanda tüm milletimiz baklava yiyebilsin diye çalışmaları az kar marjı ile yapmaya gayret ettik ve bu bilinçle yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz Baklava yemek herkesin hakkı! Sloganı ile Baklavacı Şemsettin olarak tüm dünyaya yayarak uluslararası bir tatlı ağı oluşturmamız.’’ diyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.