Eyyübiye’deki çöp kokusu sorunu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca inceleme başlatıldı.

Bu konudaki gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ”Şikayetimiz üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Şanlıurfa Eyyübiye’deki çöp kokusu, sorunuyla ilgili inceleme başlattı. Olumlu bir neticenin çıkmasını bekliyoruz. Eyyübiye çöp kokusundan artık kurtulmalı” ifadelerini paylaştı.

‘ŞİKAYETE KONU HUSUSLAR İNCELENMELİ’

Genel Müdür yardımcısı Barış Ecevit Akgün imzasıyla Şanlıurfa Valiliği ve Çevre-Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne iletilen söz konusu resmi yazıda şöyle denildi:

”Eyyübiye ilçesi, Yenice Mahallesi’nde, şehir merkezine yakın olarak konumlanmış Katı Atık ve Çöp toplama tesisinde toplanan çöplerden kaynaklı ağır ve pis kokunun ters esen rüzgar nedeni ile ilçeye yayıldığı, kötü kokunun ilçede bulunan Harran Üniversitesi Yerleşkesi; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle ilçede yaşayan vatandaşları mağdur ettiği ve yetkili kurumlar tarafından hiç bir tedbir alınmadığı belirtilerek, soruna çözüm üretilmesi talebinde bulunulmuştur.

Şikayete konu olan hususların incelenmesi, inceleme neticesinde elde edilen bilgi ve belgelerin mer’i mevzuat kapsamında değerlendirilerek gerekli işlemlerin yapılması, yapılan işlemlerin sonucunda Bakanlığa ve şikayet sahibine bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılmasını rica ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir