Urfa’nın aşı haritasında kırmızıdan maviye dönmesi ve henüz Covid-19 aşısını yaptırmamış olan 18-25 yaş aralığındaki binlerce gencin desteğini alarak aşılama oranının yüzde 70’e çıkarılması amacıyla başlatılan kampanya sürüyor.

Aşısını yaptıran gençler arasından tablet, bisiklet, burs ve gezi gibi hediyeleri kazananları belirlemek amacıyla bugün (29 Temmuz) noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Valilik konferans salonundaki kura çekiminin  saat 11.00’de gerçekleştirileceği bildirildi.

”URFA SON SIRADA, SİZDEN İSTİRHAM EDİYORUM”

Öte yandan Vali Abdullah Erin sosyal medyadan yaptığı ‘Aşı olun’ çağrısına bir yenisini ekledi. Erin, ”En az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfus oranı Türkiye geneli %64,74 iken ilimizde bu oranın %37,9 olduğuna dikkat çekerek, ”Bu oran ile tüm iller arasında ne yazık ki son sıradayız. Son günlerdeki tüm Covid -12 göstergeleri salgının etkisinin tekrar arttığına işaret ediyor. Unutmayın ki, riski azaltmanın tek yolu aşı olmak! İlk dozu hemen, ikinci ve üçüncü dozu ise zamanı gelir gelmez yaptırmanızı istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.