Şanlıurfa’da, ortopedik sıkıntısı olan baba-oğul ve yenge Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aralıklarla gerçekleştirilen operasyonla sağlıklarına kavuştu.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Burak KAYA, yaşananları şöyle anlattı:

“Yardımcı ailesi ile dostluğumuz Necati Yardımcı ile başladı. Total kalça protezi vardı, gevşeme mevcuttu revizyon total kalça protezi yaptım. 5 ay oldu takriben. sonra talihsizlik bu ya babası kalçasını kırdı, Ona da başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Şimdi de sırada yengesi vardı. Femur kırığından opere olmuştu, revize ederek onun da ameliyatı güzel geçti.

Böyle güzel dostlar, güzel arkadaşlıklar edinmiş olduk. Bu mesleğimizin güzel tarafları. Hastanemiz Şanlıurfa’nın dinamo hastanelerinden bir tanesi, hatta başı çeken bir hastane olduğu söylenebilirim.

Ortopedi ekibi olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. İl dışı sevk oranını oldukça azalttık. Gerek kalça cerrahisinde gerek diğer pelvis cerrahilerinde başarılı ameliyatlar gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz”

Hasta Necati Yardımcı ise şu yorumu yaptı:

”Akbaşlar köyünde, çiftçiyim. Çocukken ayağımda bir sıkıntı vardı. 5-6 yaşındaydım bir çok doktora gittim, kırıkçıya -çıkıkçıya gittim. Kimse bir şey anlamadı çare bulamadım. Aradan çok uzun yıllar geçti Hiç Doktora gitmemiştim ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdum. İyi bir doktora, Burak Kaya hocaya denk geldim. Beni ameliyat etti. 5-6 aydır maşallah ayağım iyidir ve hiçbir sıkıntım yok. Uzun yıllar sakat olan ayağım iyileşti. Daha sonra babamın kalçası kırıldı onu da Burak hocam ameliyat etti, başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuştu. Ardından yengemi getirdim onu da Burak hoca ameliyat etti, Hocama teşekkür ediyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir