Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 13 – 19 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla tarihi hanlar bölgesinde esnaf duasına katıldı.

Ahilik kültürünün asırlardır yaşatıldığı nadir şehirlerden biri konumunda olan Şanlıurfa’da tarihi hanlar bölgesi esnafları dükkânlarını dualarla açıyor.

Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir arada olan talep ve önerilerini sahada birinci ağızdan dinleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül beraberinde Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay, Fırıncılar Odasiı Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Terziler Odası Başkanı Yasin Küçük, Kahveciler Odası Başkanı Murat Tuzlu, Emlakçılar Odası Başkanı Selahattin Tokmak, Kasaplar Odası Başkanı Mahmut Kemal Şimşit, Eskiciler Odası Başkanı Mehmet Ali Karadağ ve Kunduracılar Kooperatif Başkanı Aziz İşçi ile birlikte esnaf duasına eşlik etti.

‘Ahilik Geleneğini asırlardır yaşatıyoruz’”

Yapılan duanın ardından değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ahilik Geleneğinin çarşı esnafının birlikteliğine ve memlekete olumlu yansıdığını söyledi. Beyazgül, “Esnafımızın dükkânlarında ahilik nasihati bulunuyor. Bu nasihat aslında sadece esnafa değil bütün insanlığa yapılmış bir nasihattir. Esnaflarımıza hayırlı bol kazançlar diliyorum. Ahilik Geleneğini devam ettirmelerini, kardeşlik bağlarını güçlendirmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay ise “Büyükşehir Belediye Başkanımız bizlerin her zaman yanında oldu. Esnaf ve Sanatkârlarımıza Ahilik Haftasının hayırlı uğurlu olmasını diliyor kendilerine bol kazançlar diliyorum” dedi.