Vali Salih Ayhan, DoubleTreeby Hilton’da düzenlenen programda şehrin istihdamına en çok katkı yapan iş insanlarıyla bir araya geldi. Kahvaltı ile başlayan programa, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ da iştirak etti.

SANAYİ BÖLGEMİZ 1700 HEKTARA ULAŞTI

protokol konuşmalarına katılımcıları selamlayarak başlayan Vali Ayhan, istihdamın önemine vurgu yaparak şunları kaydetti:

”Dünya artık büyük bir pazar. İş dünyası da günden güne daha rekabetçi bir hale geldi. Sizler, böyle zorlu bir ortamda güzel başarılar elde ederek şu anki konumlarınıza ulaştınız. Sizin vizyoner bakış açısıyla elde ettiğiniz çeşitli başarılar; yaptığınız yatırımlar anlamına geliyor. Bu yatırımlar da binlerce insanımızın evine ekmek götürmesi demek oluyor… Şehrimizin ve ülkemizin istikbali adına yaptığınız katkılardan olayı sizlere teşekkür ediyorum. OSB’miz, kurulduğu ilk günden bu yana hızlı bir ivmeyle büyüdü. Hem istihdam olarak, hem alan kapasitesi olarak, hem de faaliyet gösteren üretim sektörleri olarak karşımızda güzel bir tablo var. 1991 yılında 286 hektar olan sanayi bölgemiz, bugün 1700 hektara ulaştı. Allah’ın izniyle daha da büyümeye devam ediyor. Aynı şekilde istihdam sayımız da günbegün artıyor. Şu an mevcut istihdam sayımız 30 bin kişi civarlarında. Tamamlanacak projelerimizle inşallah bu istihdam sayısını 50 bine ulaştıracağız. Şanlıurfa olarak bizim gücümüz yüksek, enerjimiz çok daha yüksek!” 

GELİŞMİŞLİK FARKININ AZALTILMASINA İŞ İNSANLARIMIZ DA KATKI SAĞLIYOR

Vali Salih Ayhan’dan sonra söz alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, iş insanlarına şöyle seslendi:

“Hepinizi ayrı ayrı sevgi, saygı ve Yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Hepinize afiyet olsun diyorum. Bugün tertip edilen bu değerli toplantıda bir arada olmaktan büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, illerimizin arasındaki gelişmişlik farklarının azaltılması, bölgesel dengesizliklerin ortadan kalkması, hükümetlerin aldığı tedbirlerin yanında iş insanlarının ortaya koyduğu gayretlerle aynı istikamette koşmakla mümkün olabilir. Türkiye’mizin kalkınma, büyüme, gelişme süreçlerine baktığımız zaman; bir yandan merkezi hükümetin yatırımları, öte yandan iş insanlarımızın gayretleri ve bütün yerel yönetimlerin iş insanlarına destekleri, altyapı, üstyapı, sanayi ve üniversite iş birliğinin son derece önemli olduğunu hep birlikte görüyoruz.” 

Konuşmaların ardından, iş insanlarımız sırayla sahneye davet edilerek kendilerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Fotoğraf çekiminin ardından tertip edilen program son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir