Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, TBMM Genel kurulu’nda 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bütçesi üzerinde AK Parti Gurubu adına söz aldı.

Açanal, şunları kaydetti:

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, insan odaklı, bilimselliği esas alan, üreten, uluslararası alanda öncü bir kurum olma vizyonu doğrultusunda ilaç, tıbbi cihaz, bitkisel destek, tıbbi ürünler, kozmetik ürünler ile insan vücuduna doğrudan temas eden biyosidal ürünlere yönelik düzenleyici ve denetleyici faaliyetler yürüten bir Kurumdur.

Temel görevi; vatandaşlarımızın etkili ve güvenli ilaca erişimini temin etmek olup, dünyadaki benzer otoritelerle aynı çerçevede faaliyet göstermektir.

2023 yılı  bütçesi 565.810.000 TL’dir.

Açanal, konuşmasının son bölümünde ise, her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük payın eğitim ve sağlığa ayrıldığını söyledi.

Açanal, “Ne mutlu bize ki, AK Parti iktidarı olarak 21. Bütçemizi saygı değer meclisimize sunuyoruz. Bizler milletimizin teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizi hizmetlerimizle her alanda nakış nakış işlemeye devam ederek gelecek nesillere Büyük ve Güçlü bir Türkiye bırakacağız! Türkiye Yüzyılı’nı milletimizle birlikte inşa edeceğiz!”dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir