CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un talebine rağmen TFF’nin prestij niteliğindeki Altay karşılaşmasını Urfa’ya almamasını eleştirdi.

Tanal, sosyal medya hesabından bu konuda yaptığı açıklamada, bu konuda tavır ortaya koyamayan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekillerini de isim vermeden eleştirdi.

Tanal, şunları kaydetti:

”TFF önce Şanlıurfa GAP Stadyumu’nun kurulu sistemini nasıl söküp, tırlara bindirip götürdüğünü anlatsın!

Şöyle ki: Şanlıurfaspor bir alt lige düşünce, geçtiğimiz sezon başında TFF görevlileri, soluğu Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda aldı.

Federasyon görevlileri, 2 tırla gelip stadın Passolig ve Var sistemini söktüler. Stadın 20 kapısından turnikeleri söktüler. Klimalara varıncaya kadar stadın malzemelerini tırlara doldurup götürdüler.

Şimdi TFF, kendi söktüğü Passolig ve Var sistemini bahane edip, Trabzonspor ve Altay maçının Şanlıurfa’ya alınmasını engelledi.

Şanlıurfalılar, heyecanla bu maçı bekliyordu. Hevesleri kursaklarında bırakıldı.

Şanlıurfa’nın kavurmacı vekilleri, yöneticileri kılını kıpırdatmadı. Konudan haberdar olmalarına rağmen hiçbir girişimde bulunmadılar.

Şanlıurfa’nın sahipsiz bir memleket olduğunu, bu örnekte de görmüş olduk. Ağrımıza gidiyor. Şanlıurfa’ya neden bu kadar haksızlık yapılıyor?

Şanlıurfalıların mağduriyetinin giderilmesi, gönüllerinin alınması için Ziraat Türkiye Kupası finali ya da Süper Kupa maçı Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda oynansın.

Eğer TFF yanlıştan dönüp yetiştirilebilirse, Trabzonspor-Altay maçı için de adres Şanlıurfa olsun.”’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir