Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, gençleri tehdit eden uyuşturucu madde sorunu ve şans oyunları tuzağını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Mecliste söz alan Aydınlık, son dönemde gerek telefonla gerek sosyal medya üzerinden uyuşturucu madde bağımlılığı ve tombala gibi şans oyunlarının gençlere zarar verdiği yönünde çok sayıda şikayet aldığını belirtti.

Şanlıurfa’nın en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu madde bağımlılığının can yakmaya devam ettiğini anlatan Aydınlık, şunları kaydetti:

”Bir an evvel ilimiz özelinde geniş çaplı bir çalışma yapılmalı ve uyuşturucu baronlarının önü kesilerek evlatlarımız bu bataklıktan kurtarılmalıdır. Gençlerimizin, çocuklarımızın sağlığı, geleceği tehlike altındadır. 

Konuyla ilgili bakanlıkları ve tüm kuruluşları göreve davet ediyorum. Arıca sokak aralarında çocukların rahatlıkla ulaştığı tombala ve benzeri şans oyunları büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu konuda da ilgili kamu kurumları denetimi kesinlikle arttırmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.