Zeynel Abidin Beyazgül (Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı): “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı geleceğimizin teminatı olan çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Millet iradesinin ve egemenliğinin sembolü olan, TBMM’nin açılışının yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan’ı ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızla kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Bizler de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, gençlerimizin yanında yer alarak onlara her türlü imkânı sağlayarak geleceklerini şekillendirmeleri için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu süreçte, Işıl ışıl gözleri geleceğimiz olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Mehmet Canpolat (Haliliye Belediye Başkanı): “Çocukların bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun. Umutlarımızı yarına taşıyan, geleceğe daha emin adımlarla bakmamızı sağlayan, bizlerin varlığına anlam katan çocuklarımızdır. Gayretimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz, vatan sevgisiyle dolu çocuklarımıza müreffeh yarınlar bırakmaktır. Her alanda çocuklarımıza verdiğimiz değer, varlığımızın yarınlara saygı ve minnetle ulaşmasında hayatımıza da değer katmaktadır. Bilim, sanat, siyaset, kültür ve spor gibi her alanda ülkemizi ve milletimizi sevgi ve huzurla inşa etmek; ancak çocukların cıvıl cıvıl doğalarına yürekten dokunmakla mümkün olacaktır. Çocuklar, evimizden tüm dünyaya yayılan evrensel bir sevginin tezahürüdür. Her çocuk, yolumuzu aydınlatan bir fener, aydınlık yarınlarımızın ellerinden tutacak bir neferdir. Küçük bedenleri ve koca yürekleriyle umudumuzu daima diri tutan çocuklarımız, bizlere çalışma azmi aşılayan ilham kaynağımızdır. Ulusal egemenliğimizin ve ilelebet vatan sevgisi ve savunmasının teminatı çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. Bu duygularla, Haliliye Belediyesi olarak, başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, çocuklarımıza sağlık, huzur ve sevgiyle dolu nice bayramlar dilerim. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Metin Baydilli (Karaköprü Belediye Başkanı): “23 Nisan 1920 günü ülkemizin makus talihini yenip Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu ve bu kutlu günün de geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak atfedildiği gündür. 102 yıl önce önemli zaferlerin ardından milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu önemli gün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edildi. Bu da bizim geçmişten bugüne geleceğin mimarları olan çocuklara verdiğimiz değerin göstergesidir çünkü dünyada çocuklara hediye edilen tek bayramı bizim atalarımız ilan etmiştir.

Geçmişte olduğu gibi bugün de çocuklarımızı önemsiyoruz, yaptığımız her işi ve hizmeti onları düşünerek gerçekleştiriyoruz. Memleketimizdeki her çocuğu kendim çocuğumuz gibi görüyoruz ve onlara daha iyi bir gelecek sağlamak adına elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz.

Tüm amacımız bir çocuğun gülümsemesiyle dünyanın aydınlanmasını sağlamaktır. Her zaman söylediğim gibi bir çocuk gülerse şehir güler, dünya güler. Biz de elimizden geldiğince yaptığımız projeler ve çalışmalarımızla çocuklarımızın gülmesini, mutluluğunu sağlamaya çalışıyoruz.

Yaptığımız oyun ve oyuncak müzesi, bilim merkezi, parklar ve programlarla çocuklarımızı mutlu edecek, gelişimlerine ve eğitimlerine katkı sağlayacak işlere imza atmaya çalışıyoruz.  Çünkü onlar bizim geleceğimiz, bu ülkeyi ve dünyayı ileride onlar yönetecek ve onlar daha güzel bir hale getirecek. Bunun için daha iyi yetişmiş, merhameti ve vicdanı ön planda tutan nesiller yetişmesi için uğraşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyadaki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir