Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kahvaltı programında ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Programa AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, ŞUSKİ Genel Müdürü M. Said Güllüoğlu, il ve ilçedeki bürokratlar ile muhtarlar katıldı.

Yapılan hizmetler, yapılacak çalışmalar ve eksiklikler konusunda istişarelerde bulunulurken, muhtarlar dağıtılan formlara Belediyeden Mahalleleriyle ilgili neler talep ettiklerini yazdı.

Toplantıda konuşan Başkan Metin Baydilli, ilçeyi kalkındırma, sorunların çözümü adına birlikte istişare içinde olmanın önemine değinerek şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün muhtarlarımızın mahallelerindeki sorunlarının çözümü için değerli milletvekilimiz, kaymakamımız, büyükşehir ve ilçedeki kurum müdürlerimizle birlikteyiz. Burada muhtarlarımızın sorunlarına cevap vermeye, taleplerini alarak sorunların çözümü için çalışacağız.

Biz Karaköprü’müzde durmadan, yorulmadan eksiklerimizi gidermek adına çalışıyoruz. Bu eksiklerin giderilmesi adına, çözümü adına muhtarlarımızla ve bürokratlarımızla konuşup inşallah çözüme kavuşturacağız. Sayın milletvekilimize, sayın kaymakamımıza, bürokratlarımıza ve çok değerli muhtarlarımıza bugün toplantımıza katılım gösterip ilçemizi kalkındırma çalışmalarına katkı sundukları için teşekkür ediyorum”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de, Pandemi nedeniyle bir süredir ayrı kaldıklarını ama her fırsatta Karaköprü’deki muhtarlarla bir araya gelmeye çalıştıklarını belirterek, “Kaymakamımız göreve başladığı gibi muhtarlarla bir araya gelmek istediklerini ifade etti, biz de bu fırsattan istifade ederek sizlerle buluştuk. Gücümüzü sizlerden alıp bu memlekete hizmet etmeye çalışıyoruz. Muhtarlarımız bizim sahadaki gözümüz, kulağımızdır. Kaymakamımıza da ilçemize hoş geldiniz diyorum ve Metin Başkanımla birlikte güzel hizmetlerde bulunacaklarına inanıyorum. Programa katılan tüm muhtarlarımıza ve davetlilere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu ise ilçenin sorunlarını tespit etmek ve muhtarlarla sohbet edip sıkıntılarını dinlemek için bir araya geldiklerini kaydederek, şunları kaydetti: “Muhtarlarımıza dağıtılan talep formlarında onların mahalleleri için taleplerini alacağız ve bunların çözümü için çalışacağız. Biz bugün vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza verdiğimiz değerden dolayı burada buluştuk. Muhtarlarımızın da bu değeri sarsmadan işinde örnek olmasını, vatandaş için çalışmasını bekliyoruz. Bizim kapımız her zaman muhtarlarımıza açıktır ve taleplerini önemseyeceğiz” dedi.

Toplantının son bölümü soru -cevap şeklinde geçti. Muhtarların talepleri ilgili birim müdürleri ve bürokratlar tarafından cevaplandırıldı. Muhtarlara tablo şeklinde ilçe haritası hediye edildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.