1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ilimizde de kutlanıyor. Urfa Emek ve Demokrasi Platformu,  Topçu Meydanı’nda planlanan etkinliğin Ali Şelli Parkı’na alındığını açıkladı.

Urfa Emek ve Demokrasi Platformu’ndan yapılan duyuruda, ”Topçu Meydanı’nda gerçekleşecek olan 1 Mayıs Etkinliği’nin yeri teknik sebeplerden dolayı değişerek “Ali Şelli Parkı” olmuştur. Yoksulluğa, işsizliğe, sömürüye, güvensizliğe, savaşa karşı barışı, umudu ve mücadeleyi büyütmek için alanlardayız’ denildi.’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Şanlıurfa İl Örgütü, 1 Mayıs’ı Sırrın’daki Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesinde kutlayacak. Saat 13.00’te başlayacak programla ilgili olarak; ‘Alın teriyle çalışan, işçilerin emeğini sömürenlere… Hayata tutunmaya çalışan gençlere geleceksizlik kaygısı yaratanlara… Dininden, ırkından, cinsiyetinden dolayı insanları ötekileştirenlere karşı 1 Mayıs etkinliğinde buluşalım’ mesajı verildi, Sırrın’daki programdan sonra Ali Şelli Parkı’nda toplanılacağı belirtildi.

TİP Şanlıurfa il Örgütünün sosyal medya adresinden ise şu çağrı yapıldı: Biz bu 1 Mayıs‘ta ekmeği ve onuru için direnirken iş cinayetinde yitirdiğimiz Uğur Tekstil işçisi arkadaşımız Sedat Aslan için bir araya geleceğiz. Sedat’a söz veriyoruz; mücadelesi yarım kalmayacak.’ 

Urfa Emek ve Demokrasi Platformu; Alevi Kültür Derneği, İnsan Hakları Derneği, KESK, Mezopotamya Yazarlar Derneği, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği, Urfa Barosu, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Halkların Demokrasi Partisi (HDP), TMMOB, Türk Tabipler Birliği’nden oluşuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir